KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14413388
*
nr 1441 3388
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1965, Fjäril. Olja på duk, 145x115, oramad
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2022
kl 19:51:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 11:14:43
1
500 kr
10/1 12:17:39
2
1.400 kr
10/1 19:42:17
3
800 kr
10/1 19:42:17
2
900 kr (Budbetjänt)
10/1 19:43:06
3
1.100 kr
10/1 19:43:06
2
1.200 kr (Budbetjänt)
10/1 19:45:14
3
1.300 kr
10/1 19:45:14
2
1.400 kr (Budbetjänt)
10/1 19:46:00
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Roland Kempe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjäril olja olja på duk oljemålning oljemålningar roland kempe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Roland Kempe
nr 1441 3388
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1965, Fjäril. Olja på duk, 145x115, oramad
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/1 11:14:43 | 1 | 500 kr |
| 10/1 12:17:39 | 2 | 1.400 kr |
| 10/1 19:42:17 | 3 | 800 kr |
| 10/1 19:42:17 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 10/1 19:43:06 | 3 | 1.100 kr |
| 10/1 19:43:06 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 10/1 19:45:14 | 3 | 1.300 kr |
| 10/1 19:45:14 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 10/1 19:46:00 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Roland Kempe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjäril olja olja på duk oljemålning oljemålningar roland kempe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



